• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Tekstil Firmaları

Altin İplik ve Çorap Sanayi A.Ş.

Dünyanın ilk ve tek entegre kadın çorabı üretim tesisi...

Türkiye'nin lider kadın çorabı ve naylon iplik üreticisi Altın İplik ve Çorap Sanayi'nin tarihi, 1945 yılında kurucusu Jojo Doenyas'ın Sultanhamam'da erkek çorabı üretmesiyle başladı. 1960'lı yıllarda ilk iplik ve çorap fabrikasının temellerini atan Şirket, jartiyerli kadın çorabı üretiminden sonra, 1973'te ilk dikişsiz kadın çorabı olan Parizien'i üretti.

1981'de üretmeye başladığı MÜJDE markası ile bir ilki başaran ve Türkiye'nin en ücra köşesine kadar naylon kadın çorabını ulaştıran Altın İplik, %99 marka bilinirliği ve %65 pazar payı ile Türkiye naylon kadın çorabı pazarındaki liderliğini halen sürdürmektedir.

İleri görüşlülük, çalışkanlık ve azimle kurulan Şirket, iplik ve çorap tesisleri ile chips'ten çoraba üretim gerçekleştirebilen "dünyanın tek entegre kadın çorabı tesisi" ünvanına sahiptir. Çerkezköy'de 60.000 m² kapalı alan üzerinde üretim gerçekleştiren Altın İplik, yaklaşık bin kişiye istihdam sağlamakta ve yılda 9 milyon düzine çorap ile 6.000 ton iplik üretebilmektedir. 5 kıtada 40'tan fazla ülkeye kadın çorabı ve iplik ihraç eden Şirket, ihracatının %55'ini Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerine gerçekleştirmektedir.

Devamını oku...

Yamanlar Tekstil A.Ş.

Hakkımızda

Yamanlar ailesi, 1973 yılından beri tekstil sektörünün içinde fiilen hizmet vermiş, 1999 yılından sonra da ticari hayatına kendi bünyesinde devam etmeye başlamıştır.

Bu gelinen noktada Yamanlar Tekstil; dünyada değişen ticari ve ekonomik konjonktür gereği ithalat ve ihracata yönelerek uluslar arası piyasalarda rekabetini sürdürmektedir.

Üretimimizin büyük bir kısmı dünyaca ünlü markaların tedarik ihtiyaçlarının önemli bir kısmını karşılamaktadır.

Bu bağlamda Yamanlar Tekstil ailesi olarak 1999’da çizdiğimiz vizyon doğrultusunda kabullendiğimiz misyondan ödün vermeksizin, kalitemizi her gün daha da arttırarak müşterilerimizle bu yolda ilerlemeye devam etmekteyiz.

Devamını oku...

Yünsa A.Ş. - Avrupanın En Büyük Yünlü Kumaş Üreticisi

Avrupanın En Büyük Yünlü Kumaş Üreticisi

1973 yılında kurulan Yünsa, satış ve pazarlama organizasyonu, üretimde sunduğu esneklikler, maliyet yapısı, vizyonu ve tecrübesiyle dünyada yünlü kumaş üretiminde ilk beş büyük kuruluş arasında yer almaktadır. Yünsa ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük yünlü kumaş üreticisi ve ihracatçısı konumundadır.

Yünsa’nın İngiltere ve Almanya’da satış ofisleri; yaklaşık 20 ülkede ise acentaları mevcuttur. Ayrıca Yünsa’nın İtalya’nın Biella şehrinde ve Türkiye’de Çerkezköy’de tasarım ofisleri bulunmaktadır.

Yünsa, yılda 14.500 km üretim kapasitesine sahiptir. Entegre bir tesis olan Yünsa Çerkezköy Fabrikasında İplik, Çözgü ve Dokuma, Boyama, Apreleme üretim süreçleri yer almaktadır. Fabrikamızda kullanılan tüm makine ve aksesurlar dünya standartlarında kullanılan en iyi ve yeni modellerdir.

Devamını oku...

Unteks Grup - Kumaş, İplik, Konfeksiyon

Unteks Grup - Kumaş, İplik, Konfeksiyon

Hakkımızda

Ünteks Grup 20 yılı aşkın süredir tekstil sektöründe faaliyet gösteren öncü bir entegre tekstil firmasıdır. Grubun bünyesi içerisinde, pamuk ipliği üretimi, örme kumaş imalatı, boyama, rotasyon baskı ve konfeksiyon faaliyetleri bulunmaktadır.

Bir Bakışta Ünteks Grubu:

• 1000 çalışan 
• Farklı şehirlerde 4 üretim tesisi 
• Aylık 1500 ton kumaş üretimi 
• Aylık 1.000.000 parça hazır giyim üretimi 
• En büyük 500 ihracatçı Türk firması listesinde (2015) 
• En büyük 1000 Türk firması listesinde (2015) 
 
Son teknoloji makinalarla donatılmış fabrikalarıyla, konusunda en profesyonel insanlarla çalışan ve müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi hedeflemiş bir firmadır. 

Devamını oku...

Esant Tekstil

HAKKIMIZDA

Faaliyetine 1989 yılında şahıs firması olarak başlayan şirketimiz, kuruluş döneminde gelinlik kumaşı ve danteli satışı üzerine hizmet vermiştir.

İlerleyen dönemde iş geliştirme hedeflerimiz ve pazarın ihtiyaçları doğrultusunda ürün yelpazemize abiye kumaş ve danteller, Hint işleri ve aksesuar grubu ürünleri de eklenerek firmamız markalaşmış, saygın kurumsal kimliğini oluşturacak temellerini atmıştır.

Ege’nin incisi İzmir’de başlayan hikâyemiz, Ankara ve Eskişehir şubelerimizin hizmete açılmasıyla yolculuğuna devam etmekte olup; hedefimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en kısa sürede en doğru şekilde cevap vermek ve taleplerini temin etmektir.

Devamını oku...

Akın Tekstil

"Tekstilde uzman kumaş üreticisi"

Akın Tekstil uzman özverili çalışanları ve müşteri memnuniyeti politikası sayesinde kalite ve istikrarın temsilcisi olmuştur. Kullandığı teknolojileri, araştırma geliştirme faaliyetleri ve başarılı satış ve pazarlama stratejileriyle her geçen yıl ihracatını daha da artırmıştır.

Akın Tekstil Türkiye’nin lider kumaş üreticisi olarak know-how ve deneyimiyle gurur duymaktadır. Dikey entegrasyonlu üretim tesisleriyle müşterilerine tam hizmet vermektedir. Aile şirketi olmasına rağmen profesyonelliğe önem vermiş ve yönetiminde kurumsallığı benimsemiştir. Ayrıca, halka açık bir firmadır. Finansal gücüyle güvenilir bir şirket olmayı başarmıştır.

Teknik iplikler ve kumaşlar ISO 9001:2008 VE OEKOTEX 100 kalite standartlarına uygun olarak imal edilmektedir. Kumaşlar uluslararası Alevalmazlık Standartlarına uygun şekilde test edilerek sertifikalandırılmaktadır.

Devamını oku...

ÜNLÜ TEKSTİL

Türkiye'nin en büyük konfeksiyon üretici-ihracatçı firmaları arasında bulunan Ünlü Tekstil, tekstile yaptığı yatırımlarla büyümeye devam ediyor.

Ünlü Tekstil güçlü altyapısı, 500'ü aşkın personeli ve onlarca yabancı müşterisi ile Türkiye'nin en büyük konfeksiyon üretici-ihracatçı firmaları arasındadır. Kumaş kontrolünden dikime, dikimden paketlemeye kadar tüm süreçleri bünyesinde barın-dıran ve aynı anda pantolon, bluz, ceket, etek gibi bayan dış giyim adına tüm modelleri aynı kalite ve verimlilikte sunabilen Ünlü Tekstil; emin adımlarla müşterileri için kendi koleksiyonunu oluşturma yolunda hızla ilerlemektedir. Kaliteli ve terminli üretimin yanında tasarım yaparak model geliştirmeyi müş-teri memnuniyetinin kilit unsuru olarak görmektedir.

20 yıldır her dönem müşteri beklentilerini algılama yeteneğiyle ve rekabet şart-larına ayak uydurarak bu-günkü çağdaş yapısına ulaşmıştır. 

Temelleri 1980 yılında Sabri Ünlü Tarafından Hollanda'da atılan Ünlü Tekstil,1992 yılında faaliyetini İstanbul'a taşıyarak bugün Türkiye'nin sayılı konfeksiyon fabrika-larından biri olmuştur. 

Ünlü Tekstil tarihindeki en önemli gelişmelerden birini kendi öz sermayesiyle inşa ettiği ve 2009 yılı Mayıs ayında taşındığı 26.000 m2'lik yeni yeri ile yaşamıştır. İşine yaptığı bu yatırım ile rekabetçi piyasanın gerektirdiği hızı ve kaliteyi yakalamıştır.

SİZE ÖZEL çÖZÜMLER

Ünlü Tekstil sadece kalifiye giyim üreticisi olmakla kalmayıp aynı zamanda müşterisine ta-sarımdan, koleksiyon oluşturma sürecine ve ürünün toplam kalite kontrolüne kadar pek çok düzey-de tam hizmet sunmaktadır. 

Devamını oku...

Can Tekstil

 • AR&GE
 • İplik
 • Dokuma
 • Boya & Apre
 • Enerji
 • Laboratuvarlarımız
 • Kalite Kontrol
 
AR&GE

Firmamızın kurulduğu günden bu yana ayakta tutan ve farklılığını ortaya koyarak tercih edilmesini sağlayan en önemli unsuru kuşkusuz ki; genç, dinamik ve yaratıcı bir kadrodan oluşan Ar-Ge departmanımızdır. Bu genç kadro, kumaşlarımızı, müşteri isteklerini, moda trendlerini dikkate alarak, Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden en profesyonel danışmanların bilgi ve tecrübelerinden yararlanarak ve yaratıcılıklarını ekleyerek en az 2 yıl önceden tasarlamaktadır.

Sonbahar / Kış ve İlkbahar / Yaz olmak üzere yılda 2 kez koleksiyon hazırlayan AR&GE departmanı; sanat, teknoloji ve yenilikleri harmanlandığı kumaşlarımızı Tissu Premier, Munich Fabric Start, Premier Vision, Turkish Textile Show gibi önemli fuarlarda Pazarlama Departmanımız aracılığı ile mevcut ve potansiyel müşterilerimizin beğenisine sunmaktadır. Bunun dışında; yine Pazarlama Departmanımız aracılığı ile düzenlenen müşteri toplantılarında koleksiyonlarımız ve üretim yeteneklerimiz ile ilgili bilgilendirme yapılmaktadır.

AR&GE departmanımız sadece desen tasarımı değil, kumaş üretiminde ilk aşama olan iplik tasarımı konusunda da çalışmalar yapmakta. Gerek kendi işletmemiz bünyesinde tasarımcılarımızın ön görüsü doğrultusunda üretilen yeni iplikler, gerek ise dünya genelinde kalitesini kanıtlamış lider iplik üreticilerinin yenilikleri ve/veya yapılan görüşmeler doğrultusunda tasarlanan yeni iplikler ile başlanan tasarım yolculuğuna, konstrüksiyonun oluşturularak kumaşın dokunması ile devam edilmekte ve son aşama olarak da Boya&Apre Tesisimizde farklı bitim işlemleri uygulanarak; AR&GE ekibi tarafından moda trendine en uygun, farklılığımızı ortaya koyabilecek ve müşteriyi cezp edecek çalışmalar seçilmekte ve kolleksiyona dahil edilmektedir.

Devamını oku...

f t m