• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Sağlık

ÇOCUĞUN KANINDA MİKROOOP VAR!

ÇOCUĞUN KANINDA MİKROOOP VAR!

Çocukcağaz hastalanmış. Ateşi çıkmış yemeden içmeden kesilmiş. Daha 2-3 saat önce ajan gibi ortalığı tarumar eden atom karıncanın şimdi konuşmaya dermanı yok..
Hemen doktora gidiliyor. Ateş 40 c… tahliller ve bingo…‘’’çocuğunuzun kanında MİKROP var’’.
Adamın ,kadının içini alıyor bir korku.,kanının içinde mikrop var ne demek yaw. O mikrop demekki kanın gittiği heryere gider. Kol ,bacak, beyin ,göz. Bir yalvarış edasıyla- peki ne yapıcaz doktorum..?. diye sorar,--antiBİOTİK yazılıcak. Ve sonrası bir kan tahlili daha yapılıp ,o kandaki mikrobun öldürüldüğü belgelenecek. Bazen aile ısrarla o ikinci tahlili isteyecek,zira kanında gezen bir mikrop düşüncesi ile hiçbir dünyevi işine kendilerini veremezler.

Pek sevgili anne –babalar; 
çocuğun kanında MİKROP YOK… rahatlayın.. 
peki ne var: kanda mikroplarla savaşan akyuvar dediğimiz beyaz kan hücreleri=WBC, Jandarma polislerimiz yani. Her zaman olması gereken seviyenin üstüne çıkmış. Biz bu jandarmalara bakabiliyoruz=akyuvara=lökosite=WBC ye

Şehirler arası bir yoldasınız. Aşağı yukarı 100 km de en fazla 1 yerde jandarma-polis kontrol noktası olur. Bilemedin 2 olsun,. Peki 100 km de 12 noktada kontrol arama olsa. Yolllarda da jandarma-polis araçları. Ne düşünürsünüz?.. galiba kaçak ,terörist, yasa dışı birileri var dersiniz demi?. İşte bu olması gereken 2 nokta yerine 12 noktayı biz kanda görüyoruz. Yani artmış savaşçı hücreleri. Onlar bizim kendi bünyemizin yaptığı koruma amaçlı hücreler=akyuvar=lökosit=WBC(White blood cell), peki -yola(kana)-terörist inerse ne olur. Olmaz, olamaz. Yola terörist inerse o bölge elden gidiyordur.. demekki güvenik güçleri onların yolda=kanda gezinmesini ,ya göremiyordur ,ya yok edemiyordur. Tıbbi adı sepsis... Kanda bakteri mikroorganizma olmasını, üremesini. Bunuda kan tahlilinde değilde. En erken 2-3 günde çıkan -kan kültürü- ile görebilirsin. Kanı alırsın yuvarlak camın içine döküp beklersin , içinde minicik bakteri kolonileri oluşcakmı diye. Eldeki boyanma özelliği, görünüm özellikleri ,kolonileşme stillerine bakarakta. Şu bakteriymişya lan bu-- dersin. Ve birkaç antibiotiği de üstlerinde dener. Feşmakence antbiyotiğe dirençli. Şuna duyarlı diye bi çizelge çıkarırsın. Ama her halükarda bu kişi hastaneye yatıp ted alır. Çünkü artık damarda görülen mikrobu öldürmek için bordo bereli, sas-sat komandoları, özel kuvvetler gelir.=damar içi güçlü antibiyotikler.. ,tedavi olunur. Bu sepsis= kanda mikrop olma hali. Artık vücudun mikrobun ne olduğunu tanımlayamama ,tanısa bile yok edememe halidirki, normal, yılda 2-3 ateşli hastalık geçiren çocuklarda olmaz.. genelde yaşlılarda olur..bir an önce savaşma güvenlik donanımlar elden geçirilmelidir..

Hani bazi kontrolde polis amca kimlik isterde elindeki tablete numarani yazar, sen beklersen ufaktan kaygilar yasarsinya... ama bazende kimligi istemeyen azcik şişmansi görmüş gecirmis polis gözüne bakar. Aslinda gözüne degil bütün gbt ne bakar. Beyninin icini gorür resmen... ya parmak kenari cek işareti, ya devam et işareti alirsin. Iste o an parmagin yönünü yanlis anlayip devam etsen... hemen arkandan JÖH sat sas tipi saci sakali karismis tuhaf ama is bitirici polisler gelirse ... o parmagin yönü horizontal degil vertikal istikamete ilerleyebilir penceresiz odalarda... vücudun bagisiklik sistemide aynen böyle calisir.... iyi sacmaladim demi....
vücuttada o tabletli polis gibi seni tarayan. O sisman polis gibi mikrobu hemen taniyan... isaretleyen. Ve vur emrini verip direk yok eden polisler vardir. Naturel killer cell mesela biri..

Simdi polis amcanin tabletinin şarji bitse. Virus girse. Bakamayip bakmis gibi yapip gec dese. Sişman polis icse sabahtan akşama. Adamin gözüne bakamasa. Yanlis yönlendirme yapsa. Ozel harekatcilar nokta atisi vurmalari gerekirken kalaşnikof gibi namlusu gezen silahla mahalleyi tarasa heryan delik deşik olsa nolur?
İste bagisiklik sistem kötü calismasi böyle olur. Barsak flora yapisi.leaky gut. T helper 1. 2 dengesi. Mukozal membran igA seviyesi. Gibi durumlar. Şeker fruktoz alimi. Adrenal yorgunluk. Kortizon baskinliginda bagisiklik sistemi cökünce bunlar olur...

Özet:
Kanda mikrop olmaz.
Mikrobu görmek için2-3 gün kan bekletilmelidir.
O mikrop denilen. Savaşçı=jandarma akyuvar polis=wbc dir
Çocuklara hastalık psikolojisi yüklemeyin.
İnsanın kendi güvenlik güçlerini. En iyi uyaran güçlendiren şey ATEŞ tir...
dragunov ateşi degil... 
hipotamus ateşi
Sağlıcakla, huzurla 
Ama en iyisi
aşk ateşiyle kalın…

Yunus Uçarcı (Dr-İyi-Et)

f t m