• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Sağlık

Tırnak Yememek için Öneriler

Tırnak Yememek için öneriler

1- Tırnaklarin  kötü şekilde gozukmesinden  şikayet eden insanlara bir çözüm önerisi olarak; tırnaklara bant yapıştırmak ..Çok saçma gibi görünse bile tırnaklarimizı ağzımiza  götürdüğümuz an bantla karşılaşacaksınız. İste bu durum tırnaklariniza  ulaşamamanızı sağlayacaktir.

2- Tırnaklarına surekli manikür yaptıran kadinlarin ; tırnaklarini yeme alışkanlıklarının kaybolduğu tespit edilmistir. Tırnaklar  için harcanilan  paranın boşa gitmemesi için; tırnaklarinizi yemeye kıyamazsınız. Yani elinizdeki bu hoş görüntüyü bozmak istemezsiniz.

3- Tırnaklariniza sürülen acı ojeler sizi kisa bir süre de olsa idare edecektir. Ağzınıza gelen acı tat sizin tatmak istemeyeceğiniz bir tat oldugu icin  çözümü belki de bu şekilde bulabilirsiniz.

4- Boş duran veya bos vakitleri cok olan  insanların tırnaklarını daha çok yediği tespit edilmistir. Bu yüzden sizi oyalayacak,mesgul edebilecek  başka seylerle hasir nesir olarak  tirnak yeme aliskanligindan kurtulabilirsiniz.Mesela tiirnaklarinizi  yemek aklınıza geldiğinde; kitap okuyabilirsiniz,yemek yapabilirsiniz ya da dışarı çıkıp alışveriş merkezlerini dolaşabilirsiniz. Aklınızı oyalamak için değişik yöntemler geliştirerek tirnak yemenizi unutabilirsiniz.

5- Stres anlarında aşırı bir şekilde tırnak yiyenler için acilen bir psikolog tedavisi gerekmektedir. Çünkü tırnak yiyerek kendi bedeninize zarar vermekten başka bir şey yapmış olmazsınız. Tırnaklarınız her zaman estetik görünmeli. Kendi bedeninizdeki bir şeye zarar vermek, psikolojik bir rahatsızlıktan başka bir şey değildir.

f t m