• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Renk Kombinleri

Hardal Rengi Nasıl Kombinlenir

Sonbahar rengi olarak bilinen Hardal rengi sevilen ancak kombin yapmakta zorlanılan bir renktir. Hardal rengi ve tonlarını en kolay siyah ile kombinleyebiliriz. Bu biraz da işin kolayına kaçmak olacaktır. Genel olarak bakıldığı zaman ilk söylemem gereken şudur. Kıyafetlerinizde üçten fazla rengi bir arada kullanmamaya özen gösterin. Bir rengi hafifletmek için onun tamamlayıcısı bir tonu mutlaka kullanın. Açık renkleri üst parçada kullanmaya koyu renk kıyafetleri ise alt parçada kullanmak akıllıca olacaktır.

Şimdi konumuza dönelim. Hardal rengi kıyafetinizi siyahla kombinlemek yerine gri, kamel, taba, lacivert, koyu yeşil gibi renklerle tamamlarsanız oldukça şık görünmeniz mümkün. Ben en çok koyu yeşil hardal birleşimini beğeniyorum. Eğer iddialı giyinmekten yanaysanız mutlaka yeşil ve hardalı bir araya getirin derim.

Hardal bir gömleği lacivert bir etek ya da pantolonla kombinleyip hardalın açık ve koyu tonlarından seçeceğiniz  takılarınızı sakın unutmayın. Ayakkabı ya da çantada hardal kullanacaksanız o zaman üzerinizde atkı gibi, şal gibi, kaşkol gibi başka bir hardal aksesuara yer verin.

Devamını Oku:

Erkekler İçin En İyi Renk Kombinleri

Bir kıyafetin doğru renk kombinasyonuna sahip olması erkekler kadar kadınlar için de önemli. Ancak erkek giyimin birkaç anahtar parça etrafında döndüğünü düşünürsek, renk kombinasyonları biraz daha önem kazanıyor. Zira uyumlu biçimde bir araya getirilmiş renkler, şıklığa katkıda bulunan en önemli unsurlardan. Bununla birlikte, bazen doğru seçimi yapmanın zor olduğu da bir gerçek. İşte, bu konuda size yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

Renk seçimi konusunda işinizi kolaylaştıracak başlıca kural, herhangi bir kıyafette üç temel renk kullanmak. Birincisi, kıyafetin büyük kısmına hakim olacak ana renk. İkincisi, ana rengi destekleyecek ve onunla benzeşecek ya da tamamen kontrast oluşturacak ara renk. Üçüncüsü ise kıyafetin belli bölümlerine dikkat çekecek vurgu rengi. Vurgu rengi hem ana hem ara renkle kontrast oluşturacağı için az miktarda, tercihen aksesuarlarda kullanılması daha uygun.

Bir kıyafette tamamen benzer tonlara yönelmek yerine renkler arasında kontrast oluşturmak her zaman daha iyi sonuçlar veriyor. Örneğin açık renk gömlek-koyu renk pantolon-açık renk ayakkabı ya da koyu renk tişört-açık renk pantolon-koyu renk ayakkabı kombini gibi.

Devamını Oku:

f t m