• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Güzellik Estetik

Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler

Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler
1 – Buz Küpleri

Bir adet limon suyu, bir adet elma suyu ve bir tane 200 ml maden suyunu bir kap içerisinde karıştırıp buz kalıplarına dökün. Buz kalıbını buzlukta dondurun ve her sabah uyanıp yüzünüzü yıkadıktan sonra buz kalıbından çıkardığınız bir adet buz ile yüzünüze soğuk masaj yapın. Bu buz küpleri sizi çok rahatlatırken göz altınızda torba varsa bunları da yok etmekte çok işinize yarayacak.

2 – Yumurta Akı Maskesi

Bir yumurta akını bir yemek kaşığı süzme bal ile kıvam alıncaya kadar çırpın. Çırptığınız maskeyi cildinize orta kalınlıkta bir tabaka oluşacak şekilde uygulayın. maskeyi cildinizde 20-25 dakika kadar beklettikten sonra önce sıcağa yakın ılık su ile yıkayarak akıtın sonrasında cildinizi çok soğuk su ile durulayın. Sıcaktan soğuğa geçiş yaparken cildiniz tepki vererek sıkılaşacak ve yumurta akı da gerginliği destekleyecektir.


3 – Yoğurt Kil ve Bal Maskesi

Birer yemek kaşığı yoğurt kil ve balı homojen bir hal alıncaya kadar karıştırın. Karıştırma işlemi bittikten sonra orta kalınlıkta bir tabaka oluşacak şekilde maskeyi cildinize uygulayın. 15 – 20 dakika sonra ılık bir ıslak bez yardımı ile cildinizdeki maskeyi arındırın. Sonrasında yine önce ılık su ile devamında da soğuk su ile cildinize masaj yaparak yıkayın.

Kaynak: http://www.dogalcilt.com

f t m