• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Güzellik Estetik

Doğal Siyah Nokta Temizleme

Doğal Siyah Nokta Temizleme, Siyah noktalar genellikle ciltte oluşan yağın, kirin, dışarıdan gelen duman gibi etkenlerden dolayı oluşan ve birçok insanda problemlere  ve görünüm bozukluklarına neden olan sorunlar arasındadır.

İnsanlar siyah noktalar nedeni ile birçok sorun yaşarlar. Bu nedenden dolayı ise bu insanlar doğal siyah nokta temizleme yöntemlerine tıbbi yöntemlerden önce başvurmaktadır. Doğal yöntemler aslında tam olarak aksatılmadan ve düzenli olarak yapıldığında birçok tıbbi çözüm kadar etkili olur. Genellikle sıkılarak kurtulmaya çalışan siyah nokta aslında sadece geçici olarak vücuttan uzaklaşmaktadır. bunun için sıkmak yerine farklı bitkisel yöntemleri ya da diğer doğal yöntemleri kullanarak siyah noktalara son verebilirsiniz. Bitkisel yöntemler ve doğal maske yöntemleri bu sorunların üstesinden gelmek için iyidir. Öncelikle bitkisel yollarla bu siyah nokta sorunundan doğal bir şekilde kurtulabilmeniz için bazı yolları belirtelim;

Bitkisel olarak;

Kırlangıç otu ve ayrık otu. Bu otlar muhteşem bir temizleyici görevi yaparak maske halinde cilde sürüldüğünde çok büyük etkiler göstererek sizlere kendisini gösterir. Öyle ki bu otlar düzenli bir şekilde kullanıldığında insanlar üzerinde büyük etkiler meydana getirerek şaşırmanıza neden olur. Bu iki ot bir gece önceden  kap içerisine konulur ve üzerine beş su bardağı su ilave edilir. Bu şekilde yaklaşık bir gece dinlendirilen otlar uygun bir zamanda cilde sürülür. Bu durumu sürekli olarak gerçekleştirin. Böylece bu muhteşem bitkinin cildinizdeki siyah noktalara etkilerini kısa sürelerde hissedeceksiniz.

Diğer bir bitkisel yöntem ise Domatesle yapılan maskedir. Domates iyice ezilir ve ince bir beze sürülür. Daha sonra bu bez üzerine yaklaşık Bir tatlı kaşığı gliserin ve iki damla asilbent ilave edilerek siyah leke oluşumunun etkin olduğu bölgeye bolca sürülür. İşte bu işlemi de sürekli olarak yapmanız sizler için çok önemli faydalar sağlayacaktır.

Bitkisel yöntemlerden son olarak Yaklaşık yarım litre kaynar suyu Birer tutam ebe gümeci ve biberiye ile karıştırın ve demlenmesini bekleyin. İşte oluşan bu çayla yüzünüzü sık sık yıkayın. Bu su yüzünüzü uzun süre temiz tutacaktır ve böylece siyah nokta oluşumuna neden olan toz ve kirler ortaya çıkmayacaktır.

Maske doğal yöntem olarak;

Kil maskesi, siyah nokta oluşumunda doğal siyah nokta temizleme yapılan yöntemlerdendir. Devamlı yapılan kil maskesi cildinizin sıkılaşarak bu gibi siyah noktaların ortadan kalkmasına yol açarak sizleri rahatlatacaktır. Daha dördüncü ya da beşinci kullanışınız da bu maskelerin etkilerini etkin bir şekilde göreceksiniz.

Diğer bir yöntem ise aşırı güneşten kaçınarak siyah noktanın bulunduğu noktayı sık sık yıkamaktır. İşi gereği güneşte çalışmak zorunda kalan insanların en büyük problemi siyah noktalardır. Yani siyah noktaların azalması için güneşten kaçınmanız ve makyaj artıklarını iyi temizlemeniz gerekmektedir.

Kaynak: http://www.siyahnokta.org/

f t m