• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Güzellik Estetik

Yatmadan önce yapılan bakım cildinizin bekçisi gibidir

Yatmadan önce yapılan bakım  cildinizin bekçisi gibidir.

Her zaman bilmeniz gereken ilk şart cildinizi  temiz ve nemli tutmaktır. Saat 00:00 ile 03:00 arası cilt yenilenmeye başlar.

Bu aralıkta uykuda olmaya özen göstermelisiniz. Cilt kendini yenilerken de ona yardımcı olmak gerekir. Bu yüzden varsa gündüz yaptığınız makyajınızı cilt tipinizi uygun bir temizleyici ile temizleyin.

Yüzünüzü tonik ya da Jeller en ideal temizlik ürünleridir. Kullandığınız jelin mümkün olduğunca en az kimyasal maddesi içerdiğine dikkat edin. Gözlerinizi temizlik sütüyle ya da makyaj temizleme sularıyla daha rahat temizleyebilirisniz.

Makyajınızı temizledikten sonra nemlemdiricinizi sürün. Nemlendirici seçimi çok önemlidir. Örneğin yağlı cildiniz varsa ve su bazlı nemlendirici kullanmazsanız yüzünüzde yağ bezeleri oluşabilir, gözenekler tıkanarak cildiniz sivilcelenebilir. Bu yüzden cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmalısınız.

Göz çevreniz yüzünüzün diğer bölgelerine göre daha hassasdır ve daha çok nem ihtiyacı vardır. Bu bölgelere genellikle göz çevresi kremi kullanılır. Fakat göz için en iyi nemlendirme aracı kayısı çekirdeği yağıdır. Dikkat edilmesi gereken nokta kayısı çekirdeği yağının soğuk pres yöntemiyle üretilmiş olmasıdır. Bu yağı yağlı ciltliler 3 günde 1 kez kullanabilirken kuru ciltliler hergün kullanabilir. 30'lu yaşlara yaklaşıyorsanız nemlemdiricileriniz yaşlanma karşıtı (anti-aging) olmalıdır. Şunu da belirtmek isteriz ki bilindik bir marka da olsa 20 liralık kırışık kremleri işe yaramaz. Yani alacaksanız kalitelisini alın. Zaten genç yaşlardan beri her gece temizlenip nemlendirilmiş bir cilt kırışıklık kremine çok ihtiyaç duymaz. Bulunduğu yaştan çok daha genç görünür. Dudaklarınıza da lip balm sürdükten sonra işlem tamam.

 

f t m