• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Güzellik Estetik

Lazerle Leke Tedavileri

Lazerle leke tedavisinde, lekeler üzerine lazer ışınları gönderilir ve lekelerin altına yani asıl problemin oluştuğu tabakaya etki eden ışınlar cilt üzerindeki lekeleri yok eder veya renklerini deri rengine eşitler. Özel lazer cihazları ile uzman kişi tarafından yapılan bu işlemler lekeler üzerinde oldukça etkilidir.

Leke Tipleri Nelerdir?

    Melasma
    Doğum lekesi
    Güneş lekeleri
    Yaşlılık lekeleri
    Doğuştan var olan lekeler
    Çiller
    Şarap lekesi
    Cilt benleri ( et beni olmayan benler )

Lekelerin Oluşum Sebepleri Nelerdir?

    Yaşlanma ve zamanın etkisi
    Hormonal yatkınlık
    Doğumlar
    Hamilelik
    Güneşin zararlı etkileri
    İlaç tedavileri
    Yanlış kozmetik ürün kullanımları vs...


Lazerle Leke Tedavisi Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Lekelerin olduğu hemen hemen tüm bölgelerde leke tedavisi uygulanabilir.

    Eller ( özellikle yaşlanma lekelerinde en çok yugulama yapılan alandır. )
    Yüz ( alın, yanaklar, çene, burun, elmacık ve etrafı... )
    Dekolte
    Boyun
    Kollar
    Bacaklar
    Göbek
    Göğüs
    Kalça
    Basen

Seans Bilgileri ve Seans Sayısı

Bu işlemler lekenin ne kadar koyu renkte olduğuna bağlı olarak ve leknin derinliğine göre seanslandırılır. Genellikle 2 seans alt sınır olarak belirlenir 2 seans uygulamadan sonra lekenin durumuna bakılarak seanslara devam edilir ya da sonlandırılır.
Seans Süresi

Söz konusu işlemlerin seans süreleri çok uzun değildir. Tek tek lekelin üzerine lazer atışları yapılır ve genellikle bir seans 15 – 20 dakika sürmektedir.


Seans Aralıkları

Seanslar ayda bir olarak yapılır. Özel durumlarda bu süre ya daha kısa ya da daha uzun tutulabilir.
İşlemden Sonra Ne Yapılmalıdır?

Bu işlemden sonra, yorulan cilt korunmalı ve tahriş edilmemelidir.

Güneş koruyucu kremler sürülmeli ve işlem bölgesi yıkanmamalıdır. Ayrıca yüz bölgesinde yapılan leke tedavilerinden sonra 3 gün makyaj yapılması sakıncalıdır.


İşlemler Acıtır Mı?

Bir derece acı hissi duyulur bu nedenle uygulamadan bir süre önce ( 15 dadika kadar önce ) işlem yapılacak olan alana lokal anestezi kremleri sürülmektedir.
Lazerle Leke Tedavisi İz Bırakır Mı?

Bu işlemler lekeleri tedavi ederken başka kalıcı hasarlar bırakmazlar. İşlemden sonra cildin yorulması sonucu geçici yan etkiler görülür. Bu etkiler kızarıklık, çok hafif şişlik şeklinde olabailir. Gün içinde dinlenmeye bağlı olarak hafifleyerek geçer.
İşlem Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Leke tedavisi aslında lazer ışınları dermise gönderildiği anda başlar. Dermiste lekelerin alt yapıları düzeltilirken deri üzerinde olumlu etkinin görülmesi seansların tamamlanması ile olur. Seanslar bitmeden de daha estetik bir görünümün oluştuğu lekeler üzerinde tamamen iyileşme bir ay içinde bitmiş olur.
Bu İşlem Kalıcı Bir Çözüm Müdür?

Lazer ile leke tedavileri hem kalıcı çözümleridr hem de değillerdir. Yani kişinin hormonal yatkınlığı leke oluşumu için elverişli ise ve güneşten korunmaya dikkat etmiyorsa lekeler yeniden oluşabilir. Eğer kişinin hormonal yatkınlığında değişimler varsa ve bakımına korunmasına dikkat ediyorsa lekeler tekrarlamayabilir.

Bu durum ise leke tedavisinin direk olarak uygulandığı lekeler için geçerlidir. Daha önce lekee tedavisi yapılmamış ve leke görülmemiş alanlarda, yeni lekeler çıkabilir. ( lekelerin doğal oluşum sebebplerinden dolayı )
Leke Oluşumu İçin Önlem Alınabilir Mi?

Elbette ki. Düzenli cilt bakımı, doğru ve kaliteli bakım ürünleri, kozmetik ürünleri kullanmak, cildi temiz tutmak ve güneşten her zaman korumak sonradan oluşan lekelere önlemdir. Doğuştan olan lekelerin zaten bir önlemi yoktur fakat rahatsız edici ve istenmeyen lekelerin çözümü lazerdir.

Op. Dr. Murat Ataseven

Kaynak: http://www.atasevenklinik.com

f t m