• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Güzellik Estetik

Cilt Gençleştirme Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Uygulamalarda lazer sistemleri ve Işık Sistemleri kullanılır,Işık enerjisi yazıların bozulduğu sarkma ve kırışıklı olan bölgelere(yüz, boyun, dekolte, eller bölgesi) uygulanır, bu bölgelerde cildi geçerek cilt altı kollojen tabakasını etkileyen ışık enerjisi ısı enerjisine dönüşerek kolojen ve elastin yapılarda yeniden yapılanma (remodeling) oluşturur.

Uygulama sonrası kollojen elastinlerdeki gerilme ve düzleşmeye paralel olarak ciltte canlanma, gerilme hissi oluşur.Uygulamanın düzenli aralıklarla yapılması ciltteki iyilik halinin daha uzun süre devam etmesini sağlar.

Kaç seans yapılır?

Cilt gençleştirme amacıyla lazer uygulamaları sıklıkla yüz –boyun bölgesinde uygulanır. Daha az sıklıkla dekolte ve ellerde de uygulanabilir. Cildin yaşlanma yoğunluğuna bağlı olarak uygulama seans sayısı değişir.

Genel olarak orta yoğunluktaki cilt için lazer uygulaması birbirini takip eden 1-5 seans düzenli olarak yapılır. Seans aralıkları 4 haftadır. Bu seansların ardından cilt yaşlanmasını korumak ve sonuçların kalıcılığını artırmak için koruyucu lazer uygulama seansları önerilmektedir. Koruyucu lazer uygulamaları yılda 3-4 seans olarak uygulanır.

Sonuçlar kalıcı mıdır?

Cilt gençleştirme amacıyla Cilt Gençleştirme uygulamaları tedavi edici ve koruyucu Cilt Gençleştirme uygulamaları olarak ayrılır. Tedavi edici Cilt Gençleştirme uygulamalarında; cildin ihtiyacına göre hızlı, devamlı lazer uygulama seansları düzenlenir. Ciltteki sarkma ve kırışıklık problemlerinin yoğunluğuna bağlı olarak, lazer uygulaması hekimin planlaması dahilinde seanslar şeklinde uygulanır.

Cilt gençleştirme amacıyla yapılan uygulamalar sonucunda etkin sonuçlar ortaya çıkar, yüzde gözle görülür iyileşme gözlenir. Cilt Gençleştirme uygulamaların sonrasın da uygulamanın geç döneminde (ort 6 ay sonrası gibi) cilt zaman karşısında uygulama öncesi aynı hızla yaşlanmaya devam eder. Ortaya çıkan etkilerin koruyuculuğu uygulama sonrası yaşam şekline ve koruyucu Cilt Gençleştirme uygulamalarına bağlı olarak uzar. Koruyucu Cilt Gençleştirme uygulamaları cildin yaşlanma hızını azaltan daha uzun aralıklı lazer uygulamalarıdır. Uygulamalarla zamanın cilt üzerinde yarattığı deformasyon etkisi an aza indirilir, zamansal yaşlanma yavaşlatılır.

Koruyucu Cilt Gençleştirme uygulamaları sayı ve sıklık olarak oldukça az sayıda olup maliyeti açısından karşılaştırıldığında birçok estetik uygulamadan daha avantajlı sayılabilir.

Seans süresi nedir?

Cilt gençleştirme amacıyla lazer uygulamaları problemin yoğunluğuna bağlı olarak değişmekle birlikte yaklaşık 15-30 dakika arasında yapılır. Seans sonrası kişi hekimin önerisiyle günlük yaşantısına hemen dönebilir.

Seans ücreti nedir?
Cilt gençleştirme uygulamalarında ücretlendirme seans başına olmaktadır. Seans ücretleri uygulama bölgesinin büyüklüğü ile doğru orantılı olarak değişebilmektedir.

Cilt Gençleştirme Uygulamaları Kimlere Yapılmaz?
Cilt Gençleştirme uygulamaları hamilelere, bunun yanında çok ağır kalp ve şeker hastalığı olanlara, epilepsi hastalığı olanlara, uygulama bölgesinde deri hastalığı olanlara uygulama yapılmaz

Uygulamanın yan etkileri nedir?
Genel olarak Cilt Gençleştirme Uygulamalarından sonra yan etkilere oldukça az rastlanılır. Uygulama sonrası hasta günlük aktivitelerine hemen döner. Cilt Gençleştirme uygulamasından sonra uygulama bölgesinde hafif kızarıklık, kabarıklık, yanma hissi görülebilir. Bu şikayetler birkaç saatte geriler.

Seans öncesi dikkat edilecek noktalar?
Cilt Gençleştirme Uygulamasından önce hekim tarafından ayrıntılı cilt muayenesi yapılır.
Cildin yaşlanması değerlendirilir gerekli Cilt Gençleştirme uygulaması planlanır.
Uygulamadan 2 hafta önce güneşlenilmemeli, solaryuma girilmemelidir.
Uygulamadan önce uygulama bölgesinde makyaj, fondöten gibi renkli maddeler bulunmamalı.
Uygulama bölgesinde uçuk vb gibi lezyonlar olması halinde uygulama yapılamaz.
Uygulamadan 2 hafta öncesine kadar cilde peeling gibi kozmetik işlem uygulanmışsa lazer uygulaması yapılamaz.
Cilde botox, dolgu, mezoterapi gibi iğneli işlemler yapılmışsa 3 hafta süre ile lazer uygulaması yapılamaz..
Seans sonrası dikkat edilecek noktalar
Lazerle cilt genleştirme tedavisi sonrasında hasta günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Bunun yanında yan etkileri azaltmak amacıyla bazı uyarılar önem kazanmakta. Uygulama sonrası tedavi bölgesi hekim tarafından önerilen bir krem ile nemlendirilmeli.

Uygulamadan sonra bölgeye elle temastan, özellikle kaşıma gibi tahriş edici davranışlardan kaçınılmalı. (2 gün)
Uygulamadan sonra bölgeye kapatıcı (pudra, fondöten) özellikli kozmetikler uygulanmamalı. (1 gün)
Uygulama sonrası mutlaka önerilen bir güneş koruyucu krem ile koruma sağlanmalı. (2 hafta).
Uygulama sonrası, tedavi bölgesinin güneşten korunmalı, solaryuma girilmemeli. (2 hafta).
Uygulama bölgesine başka kozmetik işlem (peeling gibi) yaptırılmamalı. (4 hafta)
Cilt sağlığı için öneriler
Cildimizin zaman karşısında kalitesini kaybetmesi ve deforme olmasını günlük hayatımızda dikkat edeceğimiz birkaç davranış ile yavaşlatılabilir. Cildimiz nem ve sıvı kaybına en hızlı cevap veren organımız. Cilt sağlığımızı için sıvı tüketimi oldukça önemli. Yaz aylarında daha yüksek olmak şartıyla günde en az 1-2 litre su tüketimi cilt sağlığımız için oldukça önemli. Cildimiz için uygun ve yeterli nemlendirici ürünler kullanımı cilt sağlığı için oldukça önemli.

Cilt yaşlanmasında güneş çok önemli bir faktör; cildimiz güneşin yaşlandırıcı etkisinden korumak için düzenli güneş koruyucu ürünler kullanılması oldukça önem kazanmakta. Cilt sağlığımız için kış aylarında 15-20 SPF içeren yaz aylarında daha yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalı. Solaryum cilt sağlığı ve cilt yaşlanması yönünden önerilmemekte. Sigara-alkol kullanımı cilt sağlığı için önerilmemekte. Yüz makyajında kullanılan kozmetiklerin yatarken temizlenmesi cilt sağlığı açısından oldukça önemli.

Düzenli uyku cildin görünümünde hemen fark edilir. Kullanılan kozmetik ürünler mutlaka uzman kontrolü ve denetiminde olmalı.

http://www.estageguzellik.com

 

f t m