• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Güzellik Estetik

Botox (Botoks) BOTULİNUM TOKSİN ÜRÜNLERİ

Botox, (Botoks) Botulinum toxin kelimesinden kısaltılmış, özünü bir bakterinin (Clostridium botulinum) oluşturduğu proteindir.

DYSPORT (Fransız firması İPSEM tarafından İngiltere'de üretilmektedir)BOTOX (Amerikan firması ALLERGAN tarafından üretilmektedir)

Xeomin: Merz-Almanya ürünü bir botulinum toksin preperatıdır. Ağustos 2010 da FDA onayını almıştır. 50 ve 100 ünitelik flakonları vardır.

Medexall: Bir Kanada firması olan ReCosmo nun ürünüdür. Özellikleri Allergan ürünü olan Botox a benzemektedir, fakat 100 er ünite botulinum toksin içeren 2 flakon birarada satılmaktadır.  

Neuronox: Bir Kore firması olan Medy-tox firmasının ürünüdür ve 2009 yılında kullanıma sunulmuştur. 100 ünite botulinum toksin tip-A içeren bir Botox muadilidir. Özellikleri Botox a benzer.. ABD de Siax olarak satılmaktadır.

Azzalure: Galderma ve Ipsen in üretimi olan bir botulinum tip-A toksin ürünüdür. Estetik amaçlı kullanımı İngilterede Medicines and Healthcare products Regulatory Agency (MHRA) tarafından onaylanmıştır. Aslında Azzalure, Dysport ile aynı üründür, yalnız 1 flakondaki dozu 1 hasta için ayarlanmıştır.

f t m