• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Güzellik Estetik

Kimyasal Peeling Cilt Soyma

Kimyasal peelingler yüzeysel, orta ve derin peeling olarak üç gruba ayrılır.

Yüzeysel peelingler değişik konsantrasyonlarda olabilirler. Meyve asitleri kullanılarak cildin üstteki ölü tabakasının atılması, bunların yerini alan taze hücreler ile birlikte canlı, parlak ve genç bir cilde ulaşılması işlemidir. Meyve asidi türevi bu ilaçlar doğru uygulandıklarında kişinin günlük aktivitelerini ve iş düzenini etkilemezler. Cilt tipi, cilt rengi ve problemin yoğunluğuna göre, seans sayısı ve seans araları değişkendir. Seanslar genellikle 2-4 hafta aralıklarla yapılır. Uygulama sonucunda ince çizgi ve kırışıklıklarda azalma ile pürüzsüz, yumuşak, nem ve yağ oranı düzenlenmiş, tonusu artmış ve leke problemleri çözülmüş, sağlıklı ve daha genç bir cilt elde edilebilir.

Orta ve derin peelingler cildin derin tabakalarına kadar soyma yaptıklarından iyileşme dönemleri ağır geçer. Özellikle derin peelingler yan etki riski nedeniyle dikkatli uygulanmalıdır.

Kaynak: http://www.drbircankarabagir.com

 

Botox (Botoks) BOTULİNUM TOKSİN ÜRÜNLERİ

Botox, (Botoks) Botulinum toxin kelimesinden kısaltılmış, özünü bir bakterinin (Clostridium botulinum) oluşturduğu proteindir.

DYSPORT (Fransız firması İPSEM tarafından İngiltere'de üretilmektedir)BOTOX (Amerikan firması ALLERGAN tarafından üretilmektedir)

Devamını oku...

Botoks Nedir? Ne Kadar Sürer? Etkisi Geçici midir?

2000’li yılların mucizevi yöntemlerinden biridir. Yüzde, özellikle alın yatay çizgileri, göz etrafı (kaz ayakları), kaş ortasındaki kırışıklıklarda uygulanmakta iken, daha sonraları göz altı, burun kökü, dudak üstü, boyun kırışıklıkları ve burun ucunu kaldırmak için de uygulanmaya başlanmıştır. Kas içine verilen Botulinum Toksini-Botox ile o bölgedeki kasların kasılması önlenmekte ve kırışıklık düzeltilmektedir. Tek seansta yapılan uygulama sonrasında kişi rahatlıkla günlük yaşamına devam etmektedir. Botulinum toksini, oluşmuş kırışıklık ve çizgilerin düzeltilmesini sağlamakla birlikte, henüz oluşmamış kırışıklıkların ortaya çıkmasını ve ince çizgilerin derinleşmesini de önler.

Kırışıklıklar nasıl oluşur?

Cilt belirli işlevleri olan farklı tabakalardan oluşur. Yaş ilerledikçe deri değişiklikler geçirir ve cildin işlevleri zamanla azalır. İlk olarak burun ve ağız arasında, göz kenarlarında ve alında ince çizgiler belirir. Devamlı yapılan yüz hareketleri de mimik kırışıklıklarının ortaya çıkmasına yol açar. Bunlar ağız çevresinde gülümseme, dudak alt köşelerinde üzüntü çizgileri, alın çizgileri, göz çevresi (kaz ayağı) veya iki kaş arası kırışıklıklarıdır.

Bu kırışıklıkların tedavisinde uygulanan yöntemler nelerdir?

Cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler uygulanabilir. Cerrahi olmayan uygulamalar çok çeşitli olup; lazer uygulamaları, peelingler, kolajen ve hiyalüronik asit gibi dolgu maddeleri ve saflaştırılmış Nörotoxin (Botulinum Toksini-Botox) uygulamaları sayılabilir.

Devamını oku...

Cilt Maskesi Kayısı-Elma

Bu maske için kullanacağınız malzemeler: bir adet sert, ekşi olmayan, orta boy kırmızı elma ve dört adet sert kayısıdır.Bir adet orta boy kırmızı elmanın kabuğu ince olarak soyulur. Maske için kullanılacak olan kırmızı elmanın ince soyulmuş kabuklarıdır. Dört adet sert kayısı (yumuşak olmayan) her biri yaklaşık 1,5 cm kalınlığında soyulur (kabuklarıyla beraber). Kayısının çekirdeğinin etrafında bulunan yumuşak plazenta kısmı kullanılmamalıdır. İnce olarak soyulmuş kırmızı elma kabuğuyla kalın etli (1,5 cm) soyulmuş dört adet kayısı beraberce küçük bir kapta ve çok az su ilave ederek kısık ateşte ağzı kapalı olarak beş dakika kaynatılarak lapa haline getirilir.

Devamını Oku

Ödem indiren, ışıltı veren ananas maskesi

Ebru Şallı'dan Ödem indiren, ışıltı veren ananas maskesi

1 Dilim taze ananas
1 Tatlı kaşığı bal
1 Çay kaşığı buğday yağı
Ananası rendeleyin ve balı içine katıp karıştırın.

Buğday yağını da ekleyip karıştırın.

Peelinginizi yapıp cildinizi arındırın. Temiz cildinize ananas maskesini uygulayın.

Göz altına da gelebilir. Ayrıca göz altı morluklarına da çok iyi gelen muhteşem bir maske..

Devamını oku...

Ebru'nun Güzelleştiren, Gencleştiren Leke Maskesi

Cildin güçlü ve esnek kalmasını sağlayan kolajen üretimi ilerleyen yaşlarda azalıyor ve bunun sonucunda da ciltte kırışıklıklar oluşmaya başlıyor. Yani cilt yaşlanmaya başlıyor. Yalnız, nemlendirici kremler, bakım kürleri, doğru beslenme ve güneşten korunarak biz bu süreyi uzatabiliriz.

Ebru'nun Güzelleştiren, Gencleştiren Leke Maskesi

4 adet çilek
1 çay kaşığı taze limon suyu
1 tatlı kaşığı bal

Devamını oku...

Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler

Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler
1 – Buz Küpleri

Bir adet limon suyu, bir adet elma suyu ve bir tane 200 ml maden suyunu bir kap içerisinde karıştırıp buz kalıplarına dökün. Buz kalıbını buzlukta dondurun ve her sabah uyanıp yüzünüzü yıkadıktan sonra buz kalıbından çıkardığınız bir adet buz ile yüzünüze soğuk masaj yapın. Bu buz küpleri sizi çok rahatlatırken göz altınızda torba varsa bunları da yok etmekte çok işinize yarayacak.

2 – Yumurta Akı Maskesi

Bir yumurta akını bir yemek kaşığı süzme bal ile kıvam alıncaya kadar çırpın. Çırptığınız maskeyi cildinize orta kalınlıkta bir tabaka oluşacak şekilde uygulayın. maskeyi cildinizde 20-25 dakika kadar beklettikten sonra önce sıcağa yakın ılık su ile yıkayarak akıtın sonrasında cildinizi çok soğuk su ile durulayın. Sıcaktan soğuğa geçiş yaparken cildiniz tepki vererek sıkılaşacak ve yumurta akı da gerginliği destekleyecektir.

Devamını oku...

Siyah Nokta Temizliği ve Maskeler


Siyah Nokta Temizliği, Özellikle ergenlik dönemiyle kendini göstermeye başlayan siyah noktalar aslında bir çok insanda bulunmaktadır. Çoğu yetişkin siyah noktaların ne olduğu konusunda pek bir bilgi sahibi olmasalar da gençler bu konuların hemen hemen hepsine sahiptir. Siyah noktalar gözeneklerimizde zaman ile oluşan kir, yağ ve tozlardan oluşmaktadır. Şehirlerin hava kirliliği, yorgunluk ile vücut temizliğinin ertelenmesi, yüz bölgelerimizin sürekli olarak hava ve tozlarla temas etmesi siyah noktaların zamanla oluşmasında en büyük etkenlerdir. Birçok insan için çirkinleşme sebebi olaraktan can sıkıcı bir cilt sorunu haline gelmektedir.

Siyah noktaları temizlemek için bir çok kimyasal ilaç ve maskeler bulunmaktadır. Çoğu kişide cildi temizleme de uzun süreli kullanılanımı cilde zarar verebilmektedir. Bu sebeple doğal yöntemler tercih edilmekle beraber, kimyasal içerikli maskeler rahatsızlık oluşturabilmektedir. Kozmetik ürünü olarak satılan ve siyah noktalara iyi geleceği söylenen ürünler yerine bitkisel karışımlar ile elde edilmiş, cilde zarar vermeyecek maskeler tercih edilmelidir. Bu sayede hem cildiniz hem de vücudunuz için sağlıklı sonuçlar almakla beraber, tedavinin çok daha hızlı etki ettiğini de fark edeceksiniz. Vereceğim doğal yöntemler ile hazırlayabileceğiniz siyah noktalardan kurtulmak için kullanacağınız maskeleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yulaf Unu Maskesi, herkesin çok rahat bir şekilde hazırlayabileceği ve herkesin çok rahat ulaşıp temin ederek hazırlayabileceği maskelerden biri. Bir çorba kaşığı yulaf ununu uygun bir kap içerisine bırakarak üzerine yarım çay bardağını çok az bir miktar geçecek kadar su ilâve edilmelidir. Daha sonra orta ateşte un ve su iyice karışarak şekilde pişirilmelidir. Yulaf unumuz tavuk göğsü kıvamına geldiğinde bilmeyenler için kulak memesi kıvamı da denilebilir, istenilen yumuşaklık elde edilince içerisine 1,5 tatlı kaşığı badem  unu ilave edilerek bir süre aynı şekilde orta ateşte karıştırılır ve daha sonra soğumaya bırakılır. Hazırlamış olduğumuz soğuyan maskeyi, ılık suyla yıkadığımız yüzümüze sürebiliriz. Bu uygulamayı günde iki kere uygulayarak 10-15 dakika kadar yüzümüzde bekleterek yine aynı şekilde ılık su ile yüzümüzü durulamalıyız.

Devamını Oku

Doğal Siyah Nokta Temizleme

Doğal Siyah Nokta Temizleme, Siyah noktalar genellikle ciltte oluşan yağın, kirin, dışarıdan gelen duman gibi etkenlerden dolayı oluşan ve birçok insanda problemlere  ve görünüm bozukluklarına neden olan sorunlar arasındadır.

İnsanlar siyah noktalar nedeni ile birçok sorun yaşarlar. Bu nedenden dolayı ise bu insanlar doğal siyah nokta temizleme yöntemlerine tıbbi yöntemlerden önce başvurmaktadır. Doğal yöntemler aslında tam olarak aksatılmadan ve düzenli olarak yapıldığında birçok tıbbi çözüm kadar etkili olur. Genellikle sıkılarak kurtulmaya çalışan siyah nokta aslında sadece geçici olarak vücuttan uzaklaşmaktadır. bunun için sıkmak yerine farklı bitkisel yöntemleri ya da diğer doğal yöntemleri kullanarak siyah noktalara son verebilirsiniz. Bitkisel yöntemler ve doğal maske yöntemleri bu sorunların üstesinden gelmek için iyidir. Öncelikle bitkisel yollarla bu siyah nokta sorunundan doğal bir şekilde kurtulabilmeniz için bazı yolları belirtelim;

Bitkisel olarak;

Kırlangıç otu ve ayrık otu. Bu otlar muhteşem bir temizleyici görevi yaparak maske halinde cilde sürüldüğünde çok büyük etkiler göstererek sizlere kendisini gösterir. Öyle ki bu otlar düzenli bir şekilde kullanıldığında insanlar üzerinde büyük etkiler meydana getirerek şaşırmanıza neden olur. Bu iki ot bir gece önceden  kap içerisine konulur ve üzerine beş su bardağı su ilave edilir. Bu şekilde yaklaşık bir gece dinlendirilen otlar uygun bir zamanda cilde sürülür. Bu durumu sürekli olarak gerçekleştirin. Böylece bu muhteşem bitkinin cildinizdeki siyah noktalara etkilerini kısa sürelerde hissedeceksiniz.

Devamını Oku

Yatmadan önce yapılan bakım cildinizin bekçisi gibidir

Yatmadan önce yapılan bakım  cildinizin bekçisi gibidir.

Her zaman bilmeniz gereken ilk şart cildinizi  temiz ve nemli tutmaktır. Saat 00:00 ile 03:00 arası cilt yenilenmeye başlar.

Bu aralıkta uykuda olmaya özen göstermelisiniz. Cilt kendini yenilerken de ona yardımcı olmak gerekir. Bu yüzden varsa gündüz yaptığınız makyajınızı cilt tipinizi uygun bir temizleyici ile temizleyin.

Yüzünüzü tonik ya da Jeller en ideal temizlik ürünleridir. Kullandığınız jelin mümkün olduğunca en az kimyasal maddesi içerdiğine dikkat edin. Gözlerinizi temizlik sütüyle ya da makyaj temizleme sularıyla daha rahat temizleyebilirisniz.

Makyajınızı temizledikten sonra nemlemdiricinizi sürün. Nemlendirici seçimi çok önemlidir. Örneğin yağlı cildiniz varsa ve su bazlı nemlendirici kullanmazsanız yüzünüzde yağ bezeleri oluşabilir, gözenekler tıkanarak cildiniz sivilcelenebilir. Bu yüzden cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmalısınız.

Devamını oku...

f t m