• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Nasıl Giyilir

Mayo tasarımcısı Cihan Nacar’dan doğru mayo ve bikini seçimi için 5 kural

Yaz yaklaşırken biz kadınların en büyük kabuslarından biri bikini ve mayo alışverişi… Kendinizi bikini ve mayonuzla kusursuz hissetmenizi sağlayacak ipuçlarını adını taşıyan koleksiyonu ile yeni sezonda Vakko ve Vakkorrama’larda olacak Cihan Nacar anlatıyor.

- Bu yıl moda dünyasında öne çıkan detaylar neler, bunlar sizin tasarımlarınızı nasıl etkiledi?

Her sezon olduğu gibi bu sezon da sürprizlerle dolu. Soft ve sönük renkler yerini canlı ve parlak renklere bıraktı. Minimalist desenlerin yerini maksimalist desenler aldı. Bu yıl moda dünyasında beni en çok etkileyen kumaş kalitelerindeki yenilikler oldu. Artık 2 dakikada kuruyabilen, kadife efektli, içeriğinde doğal lifler bulunan ya da deri görünümlü mayo kumaşları kullanılıyor. Ben de her yıl bu yenilikleri koleksiyonuma adapte ediyorum.

- Yeni sezondaki 'PopCore' koleksiyonundan bahseder misiniz?

‘PopCore’ özgüvenli ve enerjik bir kadını temsil ediyor. Canlı renkler ve bu renklerle oluşturulmuş desenler koleksiyonumda oldukça ön planda. Formlar ise alışılageşmiş mayo/bikini formlarının dışında. Toplam 35 parçadan oluşan ‘PopCore’ kadının en özgür ve özgün halini yansıtan detaylarla dolu.

- Koleksiyonda plaj kıyafeti olarak hangi parçalar var?


Mayo dışında yine plajlarda, plaj partilerinde veya özel yaz etkinliklerinde giyilebilecek kimono, pantolon ve elbieseler de ‘PopCore’ koleksiyonunda mevcut.

- Son olarak vücudumuza en uygun mayo ve bikinileri nasıl bulacağız?

Öncelikle kendine güvenen kadın mayo ve bikiniyi mükemmel taşır. Ancak yine de alışveriş sırasındaki minik kuralları ‘es’ geçmemek gerekiyor.1. İç çamaşırınız size yol göstersin: Hangi kesimin üzerinize mükemmel oturduğunu, hangi formun vücudunuzun hangi bölgesini desteklediğini bilirseniz, mayo ve bikini seçiminde zorlanmazsınız.

2. Kendi sihrinizi yaratın: Bikini ve mayoyu sadece yüzmek için değil her zaman vücudunuzu kusursuz gösterecek sihirli bir giysi olarak düşünün. Kendizi mayonuzun içinde rahat hissetmiyorsanız, istemediğiniz bölgelerinizi vurgulamanın anlamı olmayacaktır. Bu yüzden illi de seksi görünmeniz için derin bir dekolteye ihtiyacınız yok. Aksine size farklı kesimiyle bile kusursuz gösterecek modeler bulabilirsiniz.

3. Kalitesine dikkat edin: Mayo ve bikinide en önemli kural, taşıdığnız parçayı ne kadar az hissederseniz, o kadar kaliteli demektir. Bu yüzden trend olmasından çok kaliteli materyallerin kullanılmış olduğundan ve mükemmel bir kesime sahip olduğundan emin olun.

4. Soyunma odasında denerken: Sorun yaşamamak için beğendiğiniz modelin iki farklı bedenini deneyin. Hatta önce büyük bedeni denemekte fayda var. Mayo kumaşı suda genleştiği için, mayo ya da bikini denerken öncelikle üzerinize tam oturup oturmadığına dikkat edin.

5. Elinizin altında birkaç model olsun: Bir kadının birden fazla mayo ve bikini olmalı. Bu yüzden bavulunuza en az iki farklı model koyun. Hatta repertuarınızda kesinlikle bir adet siyah olmalı. Siyah, henüz bronzlaşmamış cildi kamufle eder. Cildiniz koyulaştıkça daha parlak ve açık renktekileri kullanabilirsiniz.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

f t m