• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Moda Dünyası

Carolina Herrera, dünyaca ünlü bir moda kraliçesi

Carolina Herrera, dünyaca ünlü bir moda kraliçesi

Carolina Herrera! Yaşsız ve sonsuz bir güzelliğe sahip olan Carolina Herrera’nın kendi ismiyle kurduğu markası, dünya modasına yeni bir soluk getirerek, kadınların gönül tahtına oturmuştur. Kendine has olağanüstü tarzı pek çok dünya kadının ilgisini çekmiştir. Amerikanın First Leydisi Micheelle Obama tarafından tercih edilmiştir. New York Times onun tarzı için, ‘telaşsız, zarif ve dünyevi’ yorumunu yapmıştır.

Şu anda 74 yaşında olan Carolina Herrara hala ilk günlerdeki güzel ve asil. Moda dünyasında bir ekol olan bu eşsiz isim Venezuella’nın Cracas kentinde doğar. Aristokrat ve zengin bir aileye mensuptur. Alışverişe izni olmaz ve gençliğini doğayla iç içe geçirir. Moda hakkında hiçbir eğitime tabi tutulmayan Herrara’nın doğuştan gelen bir yeteneği vardır. Genç bir kızken etrafında şık bir bayan olarak tanınıyordu. Daha sonra 19 yaşında evlenerek özgürlüğünü ilan etmiş ve moda tasarımcısı olarak çalışmaya başlamıştır. En yakın arkadaşlarından editör Vreekland’ın isteğiyle kendi ismini taşıyan moda evini kurmuştur. Böylelikle adeta jet sosyetenin tasarımcısı haline gelmiştir. Jackie Kennedy bile onun kıyafetlerini giymiştir.

En büyük hayali olan moda şovunu ilk olarak 1981’de moda ekibini kurarak sergiledi. 40’lı ve 50’li yılların etkileri görülen koleksiyonunda, neo-klasik bir tarz benimsedi. Amerikan kadınlarının ve önemli moda ikonlarının dikkati çeken bu tasarımlar dünyada tutku haline geldi. Koleksiyonlar öncelikle farklı butiklerde satıldı. Daha sonra markanın mağazaları açıldı ve prestiji arttı.

Bu koleksiyonlarda en önemli parça klasikleşmiş Carolina Herrera seçeneği olan beyaz gömleklerdir. Tasarımcı hem gece hem de gündüz kıyafetlerinde bu gömleği önemli elbiselere konbinleyerek şık ve asil bir görünüm yaratır. Beyaz gömlekler adeta onunla özdeşmiştir. Bunun yanında moda fotoğrafçıların onun bu tutkusunu sürekli fotoğraflar. Beyaz gömleğe bu kadar yönelmesinin nedeni, Venezuella’da bir öğrenciyken okulda bu gömleği forma olarak giymesidir. ‘Gömleklere kişilik kazandırılmalı’ diyen Herrera, beyaz bir gömlek ve uzun kabarık eteklerle gece kıyafetini tamamlar. Sarı üzerine siyah puantiye, püskül, kordon, drape, feminen tayyör, klasik pantolon ve ceket takımları onun niteleyen diğer özelliklerdir.


Herrera, parfümleriyle de dişiliğini ve kadınlığını kanıtlamış ve tüm kadınlara bu fırsatı vermiştir. Modern, zarif, uyumlu ve asil bir duruşu olan ömrü boyunca bu kaliteyi yaşatan kadınların tercihi bir markadır. Neo-klasik tarzının yanında günümüze uygun kokular yaratan Carolina Harrera; her kadının kendine özgü ve çeşitli yüzleri olduğunu düşünerek bunu geleneksele yaymıştır. 212 adlı parfümünü şehvetli ve romantik kadınlara yönelik olarak Sexy, zenginliği ve asilliği yaşam tarzı haline getirmiş kadınlar için VIP ve İngiliz moda tarzına uygun sade, yumuşak ve bir o kadar kozmopolit hareketlerle gerçekleştiren kadınlar içinde sadece 212’yi yaratmıştır.

Kırmızı halının vazgeçilmez tasarımcılarından Herrera, yılın Amerika Moda Tasarımcıları Derneği tarafından, yılın modacısı seçilmiştir.

 

 

 

Fotoğraflar http://www.carolinaherrera.com sitesinden.

 

f t m